Aydın
DOLAR31.14
EURO33.8318
ALTIN2035.3

Kuşadası’nın İnovasyon Projeleri masaya yatırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuşadası’nın İnovasyon Projeleri masaya yatırıldı
Abone ol
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İnovasyon Derneği üyeleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Kentteki yapılmış, yapımı devam eden ve yapılacak olan projelerin ele alındığı toplantıya Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Kuşadası İnovasyon Derneği Başkanı Zeynel Doğan, Kuşadası İnovasyon Derneği Başkan Yardımcısı Serhan Cellat ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. Göreve geldiği günden beri birçok sivil toplum örgütü ve dernek ile temas kuran Başkan Ömer Günel, “Kente hizmet etmek içintüm dernek ve sivil toplum örgütlerinin getireceği tüm projelere her zaman destek vermeye hazırız. Dört yıllık hizmet süremiz boyunca Kuşadası için tüm gücümüzle çalıştık, çalışmaya önümüzdeki dönem de devam edeceğiz” dedi.

Kuşadası’nın dünü bugünü ve yarını için yapılacak tüm projelerin masaya yatırıldığı toplantıda dernek üyeleri, Başkan Ömer Günel’in yeni hizmet döneminde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler alarak fikir alışverişinde bulundu. Dernek Başkanı Zeynel Doğan, ‘’ Başkan Ömer Günel’in dernek mevzuatını çok iyi bildiğini bildiğimiz ve tüm derneklerin kente yarar sağlayabilecek projelerine destek vereceğinden emin olduğumuz için bugün burada bizi çok iyi anlayacağını ve beraber birçok proje üreteceğimizi düşünüyor, katılımı için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda dernek üyelerinin sorularını yanıtlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi’nin projesinin çok yakın zamanda başlayacağını belirterek, yapılacak olan projenin Kuşadası halkına ve Kuşadası esnafına büyük hizmet edeceğinin müjdesini dernek üyeleri ile paylaştı.

GÜZELÇAMLI’YA ALTYAPI 2024 YILININ İLK YARISINDA GELECEK

Kuşadası’nın köklü problemi olan altyapı sorununun büyük ölçüde çözüldüğüne değinen Başkan Ömer Günel, “Bugüne kadar en çok yatırım yaptığımız mahallelerden birisi Güzelçamlı ve Davutlar oldu. Davutların altyapı problemini tamamen ortadan kaldırdık. Şimdi de Güzelçamlı’nın altyapı probleminin çözümü için düğmeye bastık. 2024 yılının ilk yarısında Güzelçamlı Mahallesi’nde altyapı problemi kalmamış olacak” dedi.

“HİZMET ÇAĞI DEVAM EDECEK”

Yerel seçim süreciyle alakalı soruları yanıtlayan Başkan Ömer Günel, “Kuşadası’nda 30 yıldır süregelen problemlere rağmen hiçbir zaman mazeret üretmeden çalıştık. Hizmet sürecimizin devamlılığıyla alakalı net bir şekilde Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında sayıldığımızı açıkça ifade edebilirim. Bu nedenle adaylığımızla alakalı en ufak bir tereddüdümüz yok. Önümüzdeki günlerde adaylık kararı açıklanacak ve biz hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

SAHİL BANDINA DÜZENLEME GELİYOR

Kuşadası’nın ‘yorgun kent’ imajının büyük ölçüde silindiğine değinen Başkan Ömer Günel, “Kuşadası eski kaldırım taşlarıyla, kötü peyzajıyla yorgun bir kentti. Bu imajı 4 yıllık hizmet süremizde sildik ve silmeye devam edeceğiz. Şu an Kuşadası’na giren insanları önce renkli peyzajımız ve düzgün asfaltlarımız karşılıyor. Kuşadası’nın yeni dinamik görüntüsüne uygun olarak sahil bandında bu sezon başladığımız işe iki sezon boyunca devam ederek bitireceğiz. Kentin sahili seyir teraslarıyla, peyzajıyla, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla bambaşka bir yer olacak ve bizim attığımız en önemli imzalardan biri olacak” dedi.

Kente hizmet için yeni projelerin üretileceğini ve Kuşadası Belediyesi’yle ortak çalışmaların devam edeceğini belirten Kuşadası İnovasyon Derneği üyeleri, Başkan Ömer Günel’e teşekkürlerini iletti. Toplantı sonunda bir sonraki buluşmanın İstasyon Kuşadası’nda gerçekleşmesi planlandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Çerçioğlu: "Pırıl pırıl Aydın için 24 saat çalışıyoruz"Önceki Haber

Başkan Çerçioğlu: "Pırıl pırıl Aydın içi...

Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları en zengin haline ulaştırılıyorSonraki Haber

Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları en z...

Yorum Yazın

Müdür Fillikçioğlu, Bozdoğan’da spor yatırımlarını inceledi
AYTO, inşaat sektöründe yaşanan sorunları dile getirdi
Kuşadası'nda hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
Teknik heyet ve futbolcular yaralandı, maç tatil edildi
Aydınlı genç sporcular İstanbul'da göz doldurdu
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi personeline eğitim
Kaybolan 2 dağcıyı jandarma ekipleri buldu
Kuşadası’nda Haluk Levent Rüzgârı
Aydın’da refüje çarpan ticari araç yan yattı
Aydın’da evlenme yaşı yükseliyor
Nazilli’de ilkokul öğrencileri bilgilendirdi
Aydın ve Muğla'ya 30 Milyon TL ORKÖY desteği
Kuyucakspor Polay-Off'a kaldı
Ehliyetsiz sürücü motosikletliyi biçti
Teknik Direktör Kanber: "Çözüm üretmeye çalıştık"
Ramazan pidesi fiyatları belli oldu
Yarım asırdır zamana ayar veriyor
Minik öğrenciler kumbaralarını yardıma muhtaç çocuklar için bağışladı
Aydınlı iş adamları bir araya geldi
Tetik, “Rant sistemini yıkmaya geliyorum”

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar