Uğur
Aydın
DOLAR17.9668
EURO18.2239
ALTIN1026.7

Kılıçdaroğlu Didim'de 11 projenin açılışını yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu Didim'de 11 projenin açılışını yaptı
Abone ol
Didim Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Didim Amfi Tiyatro ile 10 projenin açılışı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Didim Belediyesi tarafından kentte yapılacak projelerin temel atma töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun katılımı ile gerçekleşti.

Didim'in milattan önceye dayanan kültür birikimi ile Millet Antik Kenti'nde esinlenerek hayata geçirilen, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın imza projesi Didim Amfi Tiyatro, görkemli bir tören ile açıldı.

Didim 2'nci Koy'da yükselen, içerisinde 3 bin 500 kişilik etkinlik alanı, otopark, restoran ve yeşil alan gibi yaşam merkezlerini barındıran Didim Amfi Tiyatro'da gerçekleştiren toplu açılış ve temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eski Bakan ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Aydın Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilleri Evrim Karakoz ve Barış Altıntaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ertuğrul Yamen, Ardahan Belediye Başkanı Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırım Kahraman, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Söke Belediyesi Başkanvekili Veli Devrim Yerli, Bozdoğan Eski Belediye Başkanı Tümer Apaydın,CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve yönetim kurulu üyeleri, çeşitli ilçelerin belediye başkanları, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

Toplu açılış ve temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim'den ve Didimli vatandaşlardan hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na ve CHP'li milletvekillerine teşekkür ederek, "2014 yılında sizin teveccühünüz ve halkımızın takdirleri ile çıktığımız bu yolda bir söz vermiştik; Didim'i daha güzel bir kent yapacaktık. Her geçen gün nüfusu artan, projeleri ve yatırımları ile Türkiye'nin örnek aldığı bir turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen iyi yaşam kenti Didimimizde o söz verdiğimiz projelerimizin bugün açılışını yapacak ve yeni projelerimizin temelini atacağız. Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile ortak çalışma kültürünün getirdiği ve sizin de gördüğünüz güzel sonuçlar kentimize değer katıyor, bundan sonra da devam edecektir. Bu görevleri yerine getirirken aynı zamanda büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefini ve ilkelerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Didim’e birçok yatırım yaptık. Didim’i turizm kenti yapmak konusunda ben ve ekip arkadaşlarım el birliğiyle çalışıyoruz. Söz verdiğimiz bu yatırımlarla ilgili son dönemdeki yatırımları izlediniz ama bugün burada yapımını tamamladığımız 11 projemizin açılışını yapıyoruz. Aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılarak kentimize hediye edilecek olan 750 kişi kapasiteli salon ve 140 kişi kapasiteli sinemaya sahip olacak olan kültür merkezi ile dostlarımız için yapacağımız mama üretim merkezinin temelini atıyoruz" dedi.

Başkan Atabay son olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun adalet konusunda yaktığı meşaleyi tüm gençlerin desteklediğini belirterek "Asla yalnız değilsiniz, asla yalnız yürümeyeceksiniz. Sizlerin muasır medeniyetlere taşınma noktasında ülkemiz için yaptığınız çabaların yanında olacağız" ifadelerine kullandı.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: DİDİM'E 130 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPTIK

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen projeler ile Didim'in Ege'nin incisi haline geldiğini ifade ederek, "Didim Belediye Başkanımız projelerimizi anlattı. 2019 yerel seçimlerinde kültür merkezi yapacağımıza söz verdik. Sizlerle burada bunun temelini atacağız. Maliyeti 25 milyon TL; içinde tiyatro salonu, çok amaçlı salonlar otopark ve gençler ve çocuklar için sosyal faaliyetler olacak. Didim’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarını özellikle Akbük Mahallesi'nde tamamlamak üzereyiz. Biz bugüne kadar Didim’e 130 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bunu da sizlerden topladığımız vergilerle yaptık. Desteğiniz için teşekkürler” diye konuştu.

BAŞKAN KILIÇDAROĞLU VATANDAŞLARA SESLENDİ: "GÜZEL BİR YERDE, DİDİM'DESİNİZ"

Didim Amfi Tiyatro başta olmak üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen projeler nedeniyle Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ı tebrik eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında vatandaşlara seslendi. Başkan Kılıçdaroğlu, "Hepiniz tatildesiniz ama bu kardeşiniz çalışıyor. Yükü bana yıkmayın ortak beraber hareket edeceğiz. 85 milyonu kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bize verilen bir hedef var, çağdaş uygarlığı yakalamak. Niz bunu yapacağız. Güzel bir yerdesiniz, Didim’desiniz. Bu güzel ortamda beraber olup ülkeyi düşünüyorsunuz. Hep birlikte şu gerçeği herkes bilmeli; sağlıklı bir yapıda değil yönetimimiz, sorunlar var. Devletin tehlikeli çürüme var, yolsuzluklar var. Devletin dibine dinamit koydular ama sakın umutsuzluğa kapılmayın beraber düzelteceğiz. Yargıda sorunlar var biliyoruz, kimlerin talimatıyla alındığını biliyoruz. Asla kimsenin önünde diz çökme gibi adetim yok asla ve asla yoktur sadece diz çökeceksem halkım önünde çökerim" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ATABAY'DAN BAŞKAN KILIÇDAROĞLU'NA 'ADALET' HEYKELİ HEDİYESİ

Konuşmaların ardından Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 'Adalet' simgesi şeklinde bir heykel hediye etti. Ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi tarafından kente kazandırılan projelerin açılışı ve temel atma töreni düzenlendi. Didim Amfi Tiyatro'dan 4G bağlantı yöntemi ile bağlantı sağlanan Didim Gençlik Merkezi (DİGEM), Balıkçı Pazarı, Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi (MÜBEV), Atatürk Silüet Heykeli, Beton Santrali, Akbük Soğuk Su Çevre Düzenlemesi, Patili Dostlar Ameliyathanesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Parkı, Didim Balık Restorantı ve Akbük Mavi Mandalya Restorantı'nın açılış kurdelesi kesildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan kültür merkezi ile Didim Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan sokak hayvanları mama fabrikasının temel atma töreninin ardından sona eren etkinliğin sonunda birçok vatandaş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu uğurlamak için sıraya girdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, alkışlar eşliğinde Didim'den uğurlandı.

 

detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nazilli Belediyesi afet bölgelerinde yaraları sarıyorÖnceki Haber

Nazilli Belediyesi afet bölgelerinde yar...

Aydın'da uyuşturucu taciri tutuklandıSonraki Haber

Aydın'da uyuşturucu taciri tutuklandı

Yorum Yazın

Aydın'da 4 kaymakam ve 1 Vali Yardımcısının yeri değişti
Kuşadası'nda yeşil her geçen gün artıyor
Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara aşure ikram etti
Altınkum Yazarlar Festivali'ne Didimlilerden yoğun ilgi
Nazilli'de aşure ve lokma hayrına yoğun ilgi
"JES Aydın'ın başına bela oldu"
Didim Amfi Tiyatro'da yaz konserleri sürüyor
Büyükşehir'den Buharkent'e dev yatırım
Başkan Özcan müjdeyi verdi
Nazilli'nin sevilen esnafı dualarla sonsuzluğa uğurlandı
Nazilli'de feci kaza: 1 ölü 2 yaralı!
Dumanoğlu'ndan anlamlı hayır
Nazilli halkı AKP'ye isyan bayrağı çekti
Bozdoğan'da Başkan Çerçioğlu'na yoğun ilgi
Nazilli'yi üzen ölüm!
Nazilli'de 30 yıllık hayal gerçek oldu
Nazilli'de sürücüler kavgaya tutuştu
Nazilli’de deforme olan iyi su boruları yenileniyor
Şimşelli Mahallesinde hayati önem taşıyan yollar yenileniyor
Aydın'fa feci kaza: 1 ölü 1 yaralı!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar