Uğur
Aydın
DOLAR16.612
EURO17.7094
ALTIN979.88

Doç. Dr. Ali Petek istişare toplantılarına devam ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doç. Dr. Ali Petek istişare toplantılarına devam ediyor
Abone ol
2023 genel seçimlerinde CHP Aydın'dan milletvekili aday adayı olmayı düşünen Doç. Dr. Ali Petek, bu doğrultuda ikinci istişare toplantısını Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Örgütü ve Belediye Meclis üyeleriyle gerçekleştirdi

2023 yılında gerçekleşecek olan genel seçimlerde CHP Aydın'dan milletvekili aday adayı olmayı düşünen Doç. Dr. Ali Petek, partilileriyle istişare toplantısına devam ediyor. Hangar Kafe’de düzenlenen kahvaltı etkinliğine, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Partinin tozunu yutarak gençliğinden beri partide çeşitli görevlerde bulunduğunu söyleyen Doç. Dr. Ali Petek, adaylığı konusunda partililerinden destek istedi. 

“EKONOMİST OLARAK KENDİMİ ŞANSLI GÖRÜYORUM”

CHP’den neden milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü açıklayan Petek, “Sevgili dostlarım, Ben gençlik yıllarımdan beri bu partinin tozunu yutarak buralara kadar geldim. Çok cefa çektim. Gençlik yıllarımda talihsiz bir olayla karşılaştım. Şişlendim. Liseyi İzmir’de okumak zorunda kaldım. Gençliğimizden beri mücadele içerisindeyiz. Şuan bakacak olursak bir ekonomist olarak kendimi şanslı hissediyorum. Şöyle düşünelim. Bütün partilere bakalım kaç tane ekonomist milletvekili var? 5 tane var diyemeyiz. Bu bizim partimiz için de geçerli. Bundan dolayı kendimi şanslı görüyorum. Fakat tabi ki milletvekili olmamızın vizesi sizden geçiyor. Bunun için sizlerden destek istiyorum. CHP’nin dünyadaki sosyal demokrat partilerin farkı; birincisi kuruluşu amacı antiemperyalist bir noktadan ortaya çıkması ve dünyada tek silahla mücadeleyle iktidar olan ve devrim yapan bir niteliğinin olmasıdır. Bugün geldiğimizde yerde artık CHP’de siyaset yapmak, dünyadaki yükselen sağ liberal virüsler CHP’ye de bulaşmıştır. Bizde bu partinin içinde var olarak partinin yüzünü sola, yoksula, ezilene, kadınlara, çevreye, yeşile döndürmek ve bunun dozajını artırmak için milletvekili aday adayı olmayı düşünüyorum.”

ÖN SEÇİM TALEP ETTİ 

Ön seçimin gereklilik olduğunu partilileriyle paylaşan Petek, “Bizim partimiz demokrasi partisidir. İlkelerimiz arasında demokrasi olmazsa olmazımızdır. Bizim duruşumuz, siyaset yapma biçimimiz, ilke, teorik analiz ve ideolojik duruştan geçer. Yaklaşan seçimlerde ön seçim açık bir şekilde parti içi demokrasinin olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

BAŞARILAR DİLEDİ

Kahvaltı etkinliğine davetlerinden dolayı Ali Petek’e teşekkür eden CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, “Değerli arkadaşlar kendim ve arkadaşlarım adına bu güzel organizasyonu yaparak bizi davet eden hocamıza teşekkür ediyorum. Hocamızın da dediği gibi Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasiyle en çok kişiselleşmiş bir partidir. Bu nedenle birden fazla adaylarımızın olması ve en iyi adayları Ankara’ya göndererek Aydın’ımızı en iyi şekilde etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sizin de aynı görüşte olduğunuzu tahmin ediyorum. 8 tane milletvekili varsa, CHP’nin ilke ve doğrultularında 8 milletvekilinin de bizim göndermemizdir. Bu doğrultuda çalışmamız gerekiyor. Bu nedenle Ali hocamıza çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarılar diliyorum.”


 

detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın yağışlı havanın etkisine girecekÖnceki Haber

Aydın yağışlı havanın etkisine girecek

30 TL'ye ramak kaldıSonraki Haber

30 TL'ye ramak kaldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar