Aydın
DOLAR31.1414
EURO33.8673
ALTIN2037.4

Başkan Özcan adaylığını açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Özcan adaylığını açıkladı
Abone ol
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ikinci başkanlık dönemi için tekrar adaylığa başvurdu. Özcan, AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı ile adaylığını kamuoyuna duyurdu

Kurucu üyesi olduğu İYİ Parti’de 2019 yılında da Belediye Başkanlığı koltuğunu kazanan ardından parti içi anlaşmazlıklardan ötürü 23 Kasım 2022 tarihinde AK Parti’ye geçiş yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, , ikinci dönemde tekrardan belediye başkanlığı yapmak için kollarını sıvadı. Bugün sabah saatlerinde beraberindeki heyet ile AK Parti İlçe Başkanlığı’na gelerek müracaatını gerçekleştirdi. Özcan, parti binasının bulunduğu Kıbrıs Caddesi’nde davul ve zurna ile karşılandı.

“NAZİLLİ YÜZYILINI BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Nazilli’nin bahtının açık olduğunu ve yeni dönemde de çok güzel işler yapacaklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Özcan, “İnşallah Allah nasip ederse Nazilli Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz. Bunun adımlarını hep birlikte atacağız. Bir işleyen süreç var. Bunlardan biri de yarın yapılacak olan temayül yoklaması. Delegelerimizle bir araya geldik. Sayın Bakanımız Hulisi Akar beyefendinin ziyareti nedeniyle toplantımızı erteledik. Ertelediğimiz toplantı bugüne sarktı. 1 saat öncesine kadar yağmur vardı ama şimdi günlük güneşlik. İnşallah Nazilli’nin bahtı da böyle güneş gibi açılacak. Burada sevgi selini görüyorsunuz. İşte Nazilli’nin geleceği burada.” dedi.

“BÜTÜN OLUMSUZLUKLAR BİZİ BULDU”

Belediye Başkanlığı’na başladığı dönemden itibaren bütün talihsizlikleri yaşadıklarını söyleyen Başkan Özcan, “Çok zorlu bir süreçten geçtik. 1881 yılında kurulan Nazilli Belediyesi’nin tarihinde yaşamadığı tüm sorunları yaşadık. 20 ay salgınla uğraştık. Evler, dükkanlar kapalı kaldı. Sevdiklerimizi kaybettik. Cenazeleri kaldırmakta zorluklar yaşadık. O günleri hep birlikte yaşadık. Bazen bunları çok hızlı unutuyoruz. Mezarlıkta 3 kişiyle cenaze gömdük. Personelime çok teşekkür ediyorum. Kimsenin yanaşmadığı işleri yaptılar. Ben onlardan razıyım Allah da onlardan razı olsun. Ekmek almaya gidemedik ama Nazilli Belediyesi herkesin kapısındaydı. Muhtarlarımızdan Allah razı olsun. Kimseye sıkıntı yaşanmadı. Basın mensubu arkadaşlar da gördükleri her eksiği bize ilettiler. Bunları hep birlikte çözdük. Temmuz ayında Nazilli’de sel oldu. Hiç olmadı zaman 4 kere selle karşılaşmışız. 5 yılda 1 kere selle karşılaşan belediye başkanı feryat figan bağırıyor. 70’li yıllarda yapılmış altyapıyla bu sorunlar çözülmüyor. Kurudere’den, Köydel’den sel geliyor şehri vuruyor. Dereymiş yol olmuş, yerleşim yeri olmuş. 3 ayda anca temizliyoruz. Şehrin geri kalanından imtina ederek oraları süpürdük. Salgında 1 tane arkadaşımızı çıkartmadık. 1 tane emekçimizin hakkını yemedik. Rızkını bekleyen ailesini düşündük. Geçen gün sözleşme imzalıyorlar bizde 10 ay sonra 16 bin 500 lira veriyorlar. Nazilli’nin yarınlara güçlü olmasına ihtiyacı var. Böylesine 2 tane büyük depremi yaşayan yer yüzünde başka bir ülke yok. Bir yardım kampanyası başlattık. 10 dakika sonra belediyenin önünde kuyruk oluştu. Oradaki birçok vatandaş bize teşekkür etti. 187 tane araç gönderdik. 104 milyar dolarlık bir zarar var. Bunun telafisi çok zor. Bu süreç içinde kime ne deseydik. Enkazın altından uzanan bir el ve babası elinden utuyor. O zaman hepimiz ağlamadık mı? İnsanoğlu bunları çok hızlı unutuyor. Bu süreçte elimizden gelen imkanları seferber ettik. Tüm araçlar, imkanlar orada seferber edildi.” ifadelerini kullandı.

“BORÇ YÜKÜMÜZÜ AZALTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Belediyenin borç yükünün ağır olduğunu ve ellerinden geldiğince imkanlar dahilinde çalışma yaptıklarını söyleyen Özcan, “Nazilli için güzel işler oluyor. Borç yükümüzü azaltmaya çalışıyoruz. İddia edildiği gibi büyük rakamlar olmadığını göreceksiniz. Rahatlıkla ödenebilir hale getirdik. Ama bu uzun süreç aldı. Ben de istiyorum, yolların, altyapının yapıldığını. Bunlar 20 yıllık bir sorun. Şehrin büyüme hızında ölçeklendirme yapamamışız. İyi bir planlamayla hareket etsek çok rahat çözülecek işlermiş. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Nazilli’ye teşrife ettiler. Nazilli Belediyesi’ni ziyaret eden tek Cumhurbaşkanı var. Binamıza Cumhurbaşkanlığı forsu çekildi. Kaç ilçe belediyesi bunu yaşamıştır. Geldiğimizde işçi arkadaşlarımız her imkanını elde etmeye çalışıyordu. Elimizdeki imkanlar dahilinde ödemeye çalışıyoruz. Vatandaşlar, yolların bozuk olduğunu anlattığında biz de görüyoruz. Onları yapmak için çalışıyoruz. Bizim ölçeğimizdeki bir belediyenin yılda döşeyeceği taşı biz ayda döşedik. Hastanenin en büyük sorunu yoldu. Oradaki yolların hepsini iyileştirdik. Altıntaş’ı çözük, Cumhuriyette geliştirmelerimizi yapıyoruz. Ana arterleri çözdük. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla adım adım her şey yapılıyor. ” şeklinde konuştu.

“BAKANLIKLARLA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

Sadece Nazilli Belediyesi’nin sorumluluk alanı olan yerler ile değil tüm ilçeyi kapsayan her kurum ve kuruluş ile Ankara’da temas halinde bulunduğunu söyleyen Özcan, “Deprem gerçekleşince verilen sözlerde gecikme oldu. Karayolu işi başladı. Uğur Soğutma’nın girişiyle Jandarma arasındaki bölümde karayolları çalışması başladı. Mali konuları aştık. İhalesi bitirildi. Teknik bir konu. Sadece otobanın açılmasını bekliyoruz. 25 bin aracı deplase edebileceğimiz hiçbir yer yok. Bir çevre yolu öneriliyor ve bölgemiz bir tarım arazisi. Bu da ciddi bir teknik çalışmayı gerektiriyor. DSİ’nin çalışmaları Kurudere ve Eğriboyun’da devam ediyor. Tüm seller önlenecek. Az önceki yağmurda dışardaydım. 61 sokakta kanalizasyondan su fışkırıyordu. Yukardan gelen su şehri basıyor. Nerede insan? Nerede altyapı? Kuşadası, Didim’e yapılıyor ama buraya yapılmıyor. Buradan aldığınız paranın yarısını harcasanız bu sorunlar çözülmüş olurdu. Ayda 20 milyon lira para toplayıp 10 milyon lirasını harcamayacaksınız. Böylesine güçlü bir şehri yok sayıyorsunuz. Burada düşman çiçekle değil silahla karşılanmıştır. Buraya sırtınızı dönemezsiniz.” dedi.

“NÜFUSUMUZ ARTACAK”

Planlanan ve hayata geçirilecek olan projeler dahilinde ilçede istihdam ve nüfusun artış göstereceğini söyleyen Başkan Kürşat Engin Özcan, “Şehrimizde en büyük sorunlardan birisi işsizlik. OSB’nin geliştirilmesiyle ilgisi süreci tamamladık. 2019 sonrasında OSB’nin 2.bölgesinin genişleme sahasını yapılması sağlandı. Yeterli mi değil. Özellikle yapılacak işlerden birisi Nazilli’nin bir sanayi şehrine dönüştürülmesi. 2.OSB ve Serbest Ticaret Bölgesi’nin yapılmasıyla ilgili ciddi bir çalışma var. Orası zirai arazi değil. Üzerinde ot bile yetişmiyor. Depreme dayanıklı kayaç bir zemin. Ana kaya ovada 2 bin 600 metre aşağıda. Biz bunun da milli ekonominin zarara uğratılmaması için ciddi bir hamle yaptık. Bunu gerçekleştirdiğimizde 20 bin kişiye istihdam sağlanacak. Aşamaları Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda devam ediyor. Bakanlarımız, gerekli talimatları verdiler. Hayata geçirdikten sonra sanayici ve üreticiye yer tahsis edeceğiz. Sanayici bunu istiyor. Onlar binayı yapacaklar. 20 bin kişinin çalıştığı bir yerde nüfusumuz birden 80 bin artacak.” ifadelerini kullandı.

“NAZİLLİ’Yİ TANITMAYA DEVAM EDİYORUZ”

İlçedeki en önemli çalışmalardan birinin Mastaura Antik Kenti olduğunu hatırlatan Özcan, “Turizm ve kültür şehri oluşturmak istiyoruz. Nazilli artık bir turizm şehridir. C12 belgesini almıştır. Mastavra, Arpaz ve doğal güzellikleriyle dünya vatandaşlarımızın şehrimizi gezebileceği yerler oluşturuyoruz. Her türlü zorluğu yaşadık. Tüm sıkıntıları yaşarken bunları da gerçekleştirdik. Sağlam temeller oluşturmak zordur. Bu temelleri birlikte oluşturduk.” dedi.

“VİCDANIM RAHAT”

Başkanlık makamını devraldığı günden beri yaptığı her işle gönlünün ve vicdanının rahat olduğunu söyleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Benim gönlüm rahat doğru işler yaptık. Nazilli için ne gerekiyorsa onu yaptık. Akşam kafamı yastığa koyarken vicdanım rahat. Yapılabilecek olan ne varsa yaptım. Bu zorlu günler geçti ve güzel günler önümüzde. Bu temellere devam etmek için göreve tekrar talibiz. Göreve devam etmek istiyoruz. Kimsenin endişesi olmasın, yetkimizde olmasa dahi birçok meselenin çözümü için her şeyi yaptık. Nazilli halkının yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Bir 5 yıla daha ihtiyacımız var. Nazilli’ye iktidarın elinin değmesi lazım. Aydın’da iktidar partisiyle hareket eden belediyelerdeki yatırımları görüyoruz. Nazilli bu imkanlara kavuştu. Bu imkanları kullanmaya devam edelim. Çok uzun yıllardır bu imkanlardan faydalanamıyorduk. Cumhurbaşkanımız gördüğü zaman Nazilli nasıl? Diye soruyor. Muhteşem bir mitingdi. Nazilli tarihinin en büyük mitingiydi. Bunları hep beraber yaptık. Yokuşu çıktık bundan sonrası düzlük. Kimseyi eleştirecek değilim. Biz icraat makamındayız. Yaptıklarımız belli. Yapacaklarımızı da söylüyoruz. Olmayanların neden olmadığını da söylüyoruz. Salgın 8 milyar insanın bildiği konu Deprem 85 milyon insanın bildiği bir konu. Parayı oraya harcadık da buraya harcamadık demiyoruz. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Didim’i şiddetli yağış vurduÖnceki Haber

Didim’i şiddetli yağış vurdu

Köşk'te dolu yağışı etkili olduSonraki Haber

Köşk'te dolu yağışı etkili oldu

Yorum Yazın

Aydın’da hırsızlık şüphelisi 3 kişi yakalandı
Uyuşturucu kullanan 7 kişi yakalandı
Jandarma ekipleri kaçak ava geçit vermedi
Didim’de 'En İyi Narkotik Polisi Anne' eğitimi verildi
Alkollü sürücü otomobili ile dereye düştü
Apartmanın 4. katından düşen kadın hayatını kaybetti
Müdür Fillikçioğlu, Bozdoğan’da spor yatırımlarını inceledi
AYTO, inşaat sektöründe yaşanan sorunları dile getirdi
Kuşadası'nda hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
Teknik heyet ve futbolcular yaralandı, maç tatil edildi
Aydınlı genç sporcular İstanbul'da göz doldurdu
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi personeline eğitim
Kaybolan 2 dağcıyı jandarma ekipleri buldu
Kuşadası’nda Haluk Levent Rüzgârı
Aydın’da refüje çarpan ticari araç yan yattı
Aydın’da evlenme yaşı yükseliyor
Nazilli’de ilkokul öğrencileri bilgilendirdi
Aydın ve Muğla'ya 30 Milyon TL ORKÖY desteği
Kuyucakspor Polay-Off'a kaldı
Ehliyetsiz sürücü motosikletliyi biçti

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar