yaylalı inşaat
yayalalı inşaat
Nazilli Belediyesi

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 5.9448
  • Euro 6.5556
  • GR ALTIN 300.46
  • ÇEYREK 491.25

  • 31 Ağustos 2016, Çarşamba 20:17
NamıkKemal

Namık Kemal

FETÖ ve 671 SAYILI KHK. HK.

FETÖ/ PYÖ Amerikan CİA-MOSSAD destekli hain din kisvesi altında insanları kandırarak, başarısız darbe girişimi hangi siyasi görüşte olursa olsun tüm Türkiye’yi vatanın ve ulusun bütünlüğü altında birleştirdi. Eğer başarılı olsa idi, İmralı’da bulunan bebek katili ve 40 bin kişinin ölümünden sorumlu A.Öcalan, başbakan, Cumhurbaşkanı ve alevi liderlerinden birisini öldürüp iç savaş çıkartarak, Türkiye’nin bölünmesine yol açacaklardı. Esas plan bu idi. Yeri gelmişken; 21/08/2016 T.’li  Sözcü manşetten verdiği haberde Bingöllü iş adamı ve kanat önderleri arasında gösterilen Nihat Karaaslan’a dayanarak verdiği haberde Gülen ve Öcalan’ın 1961 yılında beraber Komünizm ile mücadele derneğinde üye olduklarını, İmralı’dan iki mektup gönderildiğini birisinin Kandil’ e birisinin Pennsylvania’ya gittiğini, şu anda da FETO, PKK bir çok üst düzey askerler mensubu PKK sığınmış, bu örgüt vasıtası ile bombalar patlatmakta. Amaçları, Amerikan büyük elçisi Biden’in elini açılım için güçlendirmek. 

Ancak darbe başarılı olsa idi, belirttiğimiz üzere Sevr geri gelecekti. Şu anda da yine Atlantik planı işlemiş bulunmaktadır. ABD ve AB devamlı KEMALİZM’DEN vazgeçmemizi, TESEV vasıtası ile planını Gladyo ile güncelleştirmek peşinde olduğu bilinen bir gerçektir. Kemalizm’in (ülke bütünlüğü, Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkı’ dır. Bu halka Türk milleti denir.) bekçisi Türk Silahlı Kuvvetleridir. Siyasal iktidarlar bilerek, bilmeyerek TSK’yı FETO ile doldurdu. Bu gün Harp Okulları, Akademiler kapatılarak, sözüm ona bu yapılanma giderilmek istenmektedir. Ancak bu sivil darbedir. Bunu Osmanlı 3. Selim ile 1717’de denedi. Birdenbire ordunun temeli yeniçeri ocağını kapatıp, Nizami Cedit kurdular. Yıllarca idaremiz altında kalan Bulgar orduları İstanbul sınırlarına dayandı. Ortadoğu ve bu günkü coğrafyada barınmak güçlü ordu ister. Sivil ordu yerine tekrar eski yapılanmaya dönmeli ve ordu içine sızmalar önlenmeli.

Asıl konumuz bu değil yazının başlığında belirttiğimiz üzere 671 sayılı kararname OHAL ve belirttiğimiz ortamda çıktı. Bu kararda A.Y. mahkemesine gitme imkanı şu anda mevcut değildir.

Bu kararname; kaçakçıları, devleti dolandıran ve mal varlığını zimmetine geçirenleri, hırsızları, yağma, göçmen kaçakçıları gibi yüz kızartıcı adli sicilden silinme imkanı bulunmayan suçların 6575 SY.’nın 105 ve 107 md. değişiklik yaparak infazlarını lehine yararlandırırken, kendisine karşı haksız, fili ve sözlü saldırı karşı, mağduru TCK. 87 md. kapasımında (neticesi sebebi ile ağırlaştırılmış) yaraladığında ve atıfetten yararlandırmaması, 5237 S.TCK.3/1 md. cezalarda ORANTILILIK ilkesine ve 3/2 ve AY. 10 md. eşitlik ilkesine aykırıdır. Ayrıca toplum vicdanını yaralamaktadır. A.Y.M’nin 1991/18-1992/20 31.03.1992 T.’li kararın da siyasi suçları af kapsamında tutmadığı için eşitlik ilkesine aykırı bulduğuda nazara alınmalıdır.

Bir başka husus; TCK. 21 md. olası kast nedeni ile adam öldürme, yine 81-82md. Tatbikinden sonra 35 md. uygulanması ile işlenen suçlar yönünden açıklık bulunmamakta, tereddütlere yol açmaktadır. Yasalar açık net anlaşılır olmalıdır. Bu düzenlemedeki eksikliklerin bir an önce giderilmesi toplum vicdanını rahatlatacaktır.

Halbuki 670 SY. KHK. Kararnamede, böyle bir ayrım bulunmakta iken niçin yürürlükteki bu değişikliğe gidildiğide anlaşılmamıştır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık