Aydın'ın cesur sesi, halkın muhabiri, halkın gazetesi

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

CHP Nazilli'de Serkan Sevim adaylığını açıkladı

CHP Nazilli eski İlçe Başkanı Serkan Sevim, Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli'de başkanlık için adaylığını açıkadı

CHP Nazilli'de Serkan Sevim adaylığını açıkladı
  • 21 Haziran 2021, Pazartesi 14:26

CHP Nazilli'de 3 Temmuz'da yapılacak Olağanüstü Kongre'de aday olduğunu açıklayan Serkan Sevim, "Yarım kalan mücadelemizi tamamlayacağız" dedi.
Adaylık açıklamasında konuşan Serkan Sevim, "Bilindiği üzere her yıl nisan ayında yapılan belediye meclis toplantısında o yıl içerisinde komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin görevlendirilmesi ile ilgili bir sürecimiz oluyor. Bu yıl da CHP tüzüğünün ilçe başkanı olarak bana verdiği yetki sınırları içerisinde, geçen iki yılda uyguladığımız yöntemle, İyi parti ile İttifak halinde olduğumuz için konunun hassasiyetini gözeterek il başkanımız sayın Ali Çankır’ın bilgisi ve etkisi dahilinde bu süreci başlattık . Uygun görülen atamaları ve görev değişiklikleri ile ilgili tavsiye kararını oluşturduk.

Meclis üyelerinin görevlendirmeleri ve görev değişikliği  sürecini tek başıma yuürütmedim ve  tek başıma karar almadım. Komisyonlarda kimlerin olacağına ve belediye başkan yardımcılığı ile ilgili değişimi gerekli olduğuna il başkanımızla uzun bir istişare sonrası örgütümüzden ve kamuoyundan gelen bilgiler ışığında  karar verdik.  İstifaların yaşandığı güne kadar tüm süreci sayın il başkanımız sayın Ali Çankır’la birlikte yönettik. Yeni görevlendirilen belediye başkan yardımcımız ve diğer meclis üyelerinin atamasından bir gün sonra konuyla ilgili fikir ayrılığına düşen bir gurup ilçe yöneticimiz 7 Nisan sabahı printerden çoğaltılan tek tip bir metne imza atarak, partinin içine düşeceği zor durumu göz ardı ederek  istifa edip yönetimi düşürmüşlerdir. İlçe yönetiminin düşmesi sonucunda ilçe başkanlığım da düşmüştür.

Ne yazık ki  CHP Nazilli tarihlerinde ilk defa, seçilen bir yönetim ilçe başkanını düşürmek için istifa etmiştir.
İstifa ederek delegenin ve üyenin iradesini yok sayan bu arkadaşlarımız  hemen arkasından istifalarını kamuoyunda haklı göstermek için, partiyi birkaç kişiyle yönetiyor, tek başına kararlar alıyor, antidemokratik davranıyor gibi söylemlerle bugüne kadar verilen emek ve mücadeleyi gölgede bırakmaya çalışarak hem iktidar mücadelemizi hem de partimizin yıpranmasına yol açmışlardır.

Göreve geldiğim ilk günden beri partimin ilkeleri doğrultusunda ayrım yapmadan tüm gücümle gece gündüz çalışarak, bana bu görevi layık gören, güvenen herkesi ve partimi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. İlçe başkanı olarak görevde olduğum süre içerisinde, görevini layıkıyla yapan parti emekçisi yol arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz emeği ve mücadeleyi, delegemiz üzerinde bu şekilde yapacağınız algı oyunlarıyla yok saymanıza ve mücadelemize gölge düşürmenize asla izin vermeyeceğiz.

 Pandeminin zor koşullarına rağmen her hafta yönetim kurulu toplantıları yaptığımızı tüm kamuoyu ve parti örgütümüz biliyor. Her toplantıda oy çokluğuyla değil oy birliğiyle kararlar aldığımızı ve bugüne kadar yaklaşık 3 yıllık görev süresince alınan kararlarda hiçbir yöneticinin şerhi olmadığını herkese ispatlayabiliriz. Görev süresince Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğü dışında davrandığımızı belgeleyebileceğiniz tek bir konu yoktur. Yapılacak her faaliyeti yönetim Whatsapp guruplarında yöneticilere önceden bildirerek icra ettik. Yapmayı planladığımız her projeyi konuştuk. Hiç bir yönetim kurulu üyemiz, getirdiği öneri ve çalışma fikrinin reddedildiğini söyleyemez.

 Bir çok kez ikinci kademe yöneticilerimizi de toplantılarımıza dahil ederek ortak akılla kararların alınması için gerekli her türlü çabayı gösterdik. Almış olduğunuz istifa kararını ne kadar çeşitli gerekçeler göstererek gizlemeye çalışsanız da arkasında sadece  bu dönem yapılan belediye başkan yardımcılığındaki görev değişikliği ve kişisel sorunlar yaşamış olduğunuz meclis üyelerimiz olduğunu delegelerimiz de, parti örgütümüz de biliyor. Görevde olduğumuz sürece tüm parti unsurlarımızla uyum içinde iktidar mücadelesi vermeye özen gösterdik. Pandemi koşulları izin verdiği sürece sahadaydık.

 Sokağa çıkma yasaklarında bile çoğu zaman partimizi açık tuttuk. Her zaman gelen partililerimize ve misafirlerimize ikram edecek sıcak bir çayımız oldu. Yetersiz ve dar olan parti binamızı her kuruşunu kendi imkanlarımızla karşılayıp, yenileyerek partimize yakışır bir hale getirdik. O süreçte sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız tadilat fotoğraflarına bakarsanız tadilat sürecinde beni tek başına karar alıyor diye suçlayan arkadaşlardan kaç tanesinin tadilat döneminde yanımızda olmadığını göreceksiniz.

 Aldığı parti görevinin hakkını veren yöneticilerimiz, kadın kolları başkanımız ve yönetimiyle birlikte her zaman genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu rehberliğinde, kurucumuz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda  çalışarak, halkla iç içe yorulmadan her türlü maddi ve manevi  imkanlarımızı kullanarak, partimizin, millet ittifakının  başarısı ve  iktidarı için çalıştık. Köyden kente kadar toplumun her kesimine dokunarak, meslek odalarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, 82 mahalle muhtarımızla sürekli sıcak iletişim halinde olarak sıkıntılarını dile getirmeye, sorunlarını ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çaba göstermeye özen gösterdik.

Görevde olduğumuz sürece çalışmalarımızı destekleyen  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na, tüm büyükşehir bürokratları ve çalışanlarına, 31 Mart seçimlerinde birlikte gece gündüz mücadele ettiğimiz ve millet ittifakı olarak zafere imza attığımız Nazilli Belediye Başkanım Sayın Kürşat Engin Özcan’a, Nazilli Belediyesi çalışanlarına bu huzurunuzda teşekkür ediyorum. Siyasi mücadelemizdeki tek motivasyonumuz, milletimize hizmet getirilmesini sağlayarak partimizin ilk genel seçimlerde oylarını arttırmak oldu. Parti içi iktidar hiçbir zaman nihai hedefimiz olmadı. Tek hedefimiz ne olursa olsun her koşulda cumhuriyetimizin 100.yılında halkın iktidarını getirmek oldu.

Bu bağlamda üyelerimizin ve delegelerimizin bize verdiği ancak istifa eden yönetim kurulu üyelerinin düşürerek yarıda bıraktırdığı görevi tamamlamak, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN en kıymetli eserlerinden biri olan ve neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak için örgütümüzle uyum içinde, canla başla çalışacak güçlü bir yönetim kadrosuyla, ailem, parti büyüklerim, yol arkadaşlarım ve örgütümüzün desteğiyle ilçe başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum. Partimize ve Nazillimize hayırlı uğurlu olsun. Ekibimizle birlikte Olağanüstü kongrede saflığı ve umudu temsil ettiği için demokrasi yarışındaki rengimizin beyaz olmasına karar verdik. Yol arkadaşlarımızla birlikte kıymetli delegelerimizden 3 Temmuz Cumartesi günü yapılacak kongrede sadece ilçe başkanlığımız için değil aynı zamanda cumhur ittifakının ülkeyi içine soktuğu karanlıktan çıkarma mücadelemiz için de destek isteyeceğiz. Eğer delegemiz bizim süreci götürmemiz ile ilgili takdir gösterirse ülkemizi içinde bulunduğu buhrandan çıkarmak için, çocuklarının ihtiyaçlarını gideremediği, atanmadığı, traktörü haciz edildiği, evini geçindiremediği için intihar eden insanlarımızın acılarını, yoksulluk çeken halkımızın sıkıntısını, işsizlik içinde kıvranan milyonların çaresizliğini içimizde hissederek, örgütümüzü ve halkımızı kucaklayıp, gece gündüz sahada çalışarak halkın iktidarını getirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sonuç ne olursa olsun bundan sonraki süreçte partimizin tüm unsurlarıyla uyum içinde halkın iktidarı için çalışacağız. Önümüzdeki kongre sürecinin sağlıklı, demokratik ve partimize yakışır bir şekilde yaşanması için üstümüze ne düşerse yapacağız. Yapılacak olağanüstü kongrenin Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli örgütü, Nazilli halkı ve hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.  Bugün adaylık açıklamamda yanımda olan , olamayan, gönlü bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sol yanımla selamlıyorum" ifadelerine yer verdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık