kuzey inşaat

Aydın'ın cesur sesi, halkın muhabiri, halkın gazetesi

  • Dolar 8.0666
  • Euro 9.6819
  • GR ALTIN 460.37
  • ÇEYREK 755.31

CHP'Lİ BAŞKAN SEVİM BÜYÜKŞEHİR’İN PROJESİNE SAHİP ÇIKTI, AKP'Yİ TOPA TUTTU

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Muhabir Gazetesi'ne konuştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından Nazilli İstasyon Meydanı'na yapılacak kent meydanı ve yer altı otopark projesine sahip çıkan Başkan Sevim, projeyi eleştiren AKP'li isimleri topa tuttu

CHP'Lİ BAŞKAN SEVİM BÜYÜKŞEHİR’İN PROJESİNE SAHİP ÇIKTI, AKP'Yİ TOPA TUTTU
  • 05 Nisan 2021, Pazartesi 10:02

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Nazilli İstasyon Meydanı’na yapılacak olan ‘Yeraltı Otopark ve Meydan Düzenlemesi’ projesini eleştiren AKP’li isimleri topa tuttu. Proje ile Nazilli’nin kent meydanına kavuşacağını ve bölgedeki trafiğin rahatlayacağını söyleyen Sevim, 2012 yılında protokolün de katıldığı törenle yıkılan polis okulunun bulunduğu alana 10 Milyon 299 Bin lira maliyetle yapılan Millet Bahçesi’nin anlamsız bir proje olduğunu söyledi. 

"NAZİLLİ'NİN İHTİYACI OLAN BİR PROJE" 
CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli' nin yıllardır bir kent meydanına ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Özellikle meydanda bu röportajı vermek istedim. Nazilli’nin yıllardır kalbinde, merkezinde yaşanan bu kaosu, görüntü kirliliğinin içerisinde bu röportajı verirsek buranın ne kadar bu projeye ihtiyaç olduğunu daha iyi anlatmış oluruz. Doğal olarak olaya bakış açımızı sadece iktidar meclis üyelerinin ve iktidar kanıtının araç sayısı üzerinde tutmasının bir algı operasyonu olduğunu görüyoruz. Çünkü burada önceliğimiz Sayın Özlem Çerçioğlu’nun söz verdiği gibi yerine getireceği bu proje yıllardır Nazilli’nin bir kent meydanı konusundaki eksikliği ile ilgili büyük bir eksikliği giderecektir. Büyük bir ihtiyacı giderecektir. Görüyorsunuz burası gün içerisinde ciddi anlamda bir trafik sorunu yaşıyor. Ciddi anlamda yayalara da tehlike arz ediyor. Nazilli’ye yakışmayan bir ortam var. Burada Büyükşehirin önceliği, Nazilli’nin ihtiyacı olan kent meydanı eksikliğinin giderilmesidir. Kamuoyunda buranın görselleri paylaşıldı. Gerçekten çok şık ve güzel tasarlanmış. Ortamı rahatlatan ve Nazilli’mize yakışan bir kent meydanı var" dedi. 

"ALGI YARATANLARI KINIYORUM" 
AKP kanadının projeyle ilgili algı yaratmaya çalıştığını ifade eden Başkan Serkan Sevim, "Burada iktidar mensuplarına şunu söylemek istiyorum. Yıllardır Nazilli’nin ihtiyacı olan birçok proje noktasında eksik kaldıkları ve Nazilli’ye yatırımı getirme konusundaki becerisizliklerini böyle faydalı bir proje üzerinden algı yaratarak kapatmaya çalışmasınlar. Biliyorsunuz polis okulu kaldırıldıktan sonra buraya tekrar polis okulunun gelmesiyle ilgili bir sürü vaatleri oldu. Fakat gördük ki yaklaşık 187 dönümlük bir Sümer Parkımız, onun dışında Atatürk, 23 Nisan, Şelale ve Uğur Mumcu Parkımız varken, yaklaşık 11 milyon TL’lik bir Millet Bahçesi gibi bir gereksiz ve anlamsız bir projeye imza attılar. Tabi böyle anlamsız ve gereksiz bir projeye imza atan iktidar mensuplarının böyle faydalı bir proje konusunda algı yaratarak, kentin ihtiyacı olan bir konuyu gölgede bırakmalarını kınıyorum. Çünkü bizim ihtiyacımız olan kentin içerisindeki yaşam alanlarının insanların daha konforlu bir şekilde yaşayacağı, kente yakışan bir proje olduğunu düşünüp bu projeyi kutluyorum. Buyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na bu anlamda teşekkürlerimi sunuyorum."

"ÇERÇİOĞLU NAZİLLİ İÇİN GEREKLİ ŞEYLERİ YAPIYOR"
AKP'nin Aydın Milletvekillerini de eleştiren Başkan Sevim, "Mevcut AKP Milletvekillerinin en son AKP kongresinde partinin üst kurullarında yer alamamasının bu milletvekillerinin beceriksizliği ile ilgili konu olduğu kamuoyu tarafından artık biliniyor. Burada Nazilli’nin ihtiyacı olan 19 yıldır çok önemli projeler vardı. Özellikle istihdama yönelik projelerin yoksunluğundan, ciddi anlamda spor ile ilgili ihtiyaç olunan alanlarda sadece bir kapalı yarı olimpik havuz dışında bir şey yapılmaması ve gençlerimizin ihtiyaç duymasına rağmen büyük eksiklik tabi ki. O yüzden bizim tavsiyemiz AKP milletvekillerine şu olabilir. İktidarda kaldıkları süre içerisinde eğer ki kendi arkalarından biz iz veya imza bırakmak istiyorlarsa ilçemize devlet kanalıyla yapılabilecek yatırımlarına el atsınlar. Bıraksınlar Sayın Özlem Çerçioğlu Nazilli için gerekli şeyleri zaten yapıyor. Yaklaşık 82 mahallesine Nazilli Belediyesi ile beraber hizmet götürüyor. Nazilli’mizin güzelleşmesi için elinden ne geliyorsa yapıyor. Burada kendi yapamadıklarını bir kenara bırakıp, başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun projeleri üzerinden ya da yapıp yapmadıklarıyla süre kaybedeceklerine iktidarda kaldıkları süre içerisinde Nazilli’ye daha ne yapabileceklerini düşünsünler. Biz de onların yanında olalım."

"ÖZLEM BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak kent meydanı ve yer altı otopark projesiyle birlikte Nazilli'nin otopark sorununun biteceğini söyleyen Başkan Sevim, "Son olarak Nazilli halkımıza seslenmek istiyorum. Gerçekten çok güzel proje olacak. Bu projeyi buradan geçen kime sorsanız herkesin tebrik edeceği ve ihtiyaç olduğunu söyleyeceği bir projedir. Çünkü otopark üzerinde bu işi sabitlememek gerekir. Araç sayısı üzerine bu işi sabitlememek lazım. Genel faydasına bakmak lazım. Çünkü buraya 100 metre ileride Hangar Kafe Restoran’ın otoparkı var. Yakın zamanda İnci Yapı’nın orada otopark hizmete girecek. Onun dışında katlı otoparkımız var. Ben şunu düşünüyorum. Gerçek anlamda bu otopark ihtiyacımızı aynı zamanda giderecek fakat Nazilli’nin ihtiyacı olan kent meydanını da burada karşılamış olacak. Nazilli halkının gerçekten mutlu ve keyifli bir şekilde vakit geçirebileceği bir yere dönüşecek burası. Bu konuda bu yatırımı gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na sizin vasıtanızla teşekkür ediyorum."

"BÜYÜKŞEHİR YASASINI SİZ GETİRDİNİZ" 
Nazilli'de Büyükşehir’e devredilen yerlerle ilgili olarak yargı kararı olduğunu ve Büyükşehir Yasası gereği devredildiğini belirten Başkan Sevim, "Bu Büyükşehir Yasası nedeniyle el değiştiren yerlerle ilgili AKP tarafından kamuoyunu yanlış bilgilendirme ve algı oluşturmaya çalıştığını görüyoruz. Şimdi şunu göreceğiz. Buradan hem mevkidaşıma hem AK Partide siyaset yapan herkese şunu söyleyeyim. Bu ucube yasayı 2012 yılında meclisten muhalefetin reddine rağmen kim geçirdi. Çıkarlarınız olduğu için geçirdiniz. Bu Büyükşehir Yasası’ndan dolayı milyonlarca insan mağdur oldu. Milyonlarca mahalleye çevrilen köylü mağdur oldu. Siz bu ucube yasayı günümüzde kalkıp tekrar hatalarınızı fark edip değiştirme noktasına geldiniz. Bugün yaşanan her şeyin sorumlusu sizsiniz. O günlerde AK Partiye geçmiş olan Büyükşehir Belediyelerinin CHP’li ilçe belediyelerinin mallarına el koyduğunda hiçbir şekilde sesiniz çıkmamıştı. Bu yasayı siz getirdiniz. Bu yasanın gereği neyse yargı da bunu yapıyor. Bir de olayın farklı bir boyutu var. Bu büyükşehre geçti diye algı yaptığınız her şeyi, gidip de Yunanistan, Bulgaristan veya farklı bir ulusa ait insanlar kullanmıyor. Burada yine Nazilli halkına hizmet edilen yerler ve büyükşehrin en iyi şekilde bu yerlerle ilgili hizmet ürettiği yerler oluyor. Varıp ta Sayın Özlem Çerçioğlu bu yatırımlara ve yerlere tekerlek takıp buradan götürmüyor. Nihayetinde her şey yine Nazilli halkının hizmetinde ve kullanımında kalıyor. Yani burada tavşana kaç tazıyı tut algı operasyonu yapmaya kalkmayın. Nazilli’de olan her şey Nazilli halkınındır. Nazilli halkının burada olan her şeyi en iyi şekilde kullanması noktasında da Özlem Çerçioğlu’nun özel bir hassasiyeti vardır. Daha iyi koşullarda, daha güzel, ailecek gidilip gelinebilecek yerler olması noktasında ve daha konforlu alanlar yaratma çabası dışında buradaki yerlerle ilgili bir sıkıntı olmayacaktır. Nazilli halkı bununla ilgili yapılan algı operasyonlarına da kanmasın, rica ediyorum."

"UCUBE YASAYI DÜZELTSİNLER"
Büyükşehir Yasası'nın mutlaka yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Sevim, "Yaptıkları büyük yanlışı Büyükşehirleri kaybettikten sonra tekrar halkın gündemine, Amerika’yı yeniden keşfediyormuşçasına faydalı bir şeymiş gibi dönüştürmeye çalışıp bunu pazarlıyorlar. Bu özellikle mahalleye dönüştürülen köylerde büyük sıkıntılar yaşattı. Bugüne kadar köylerde yaşanan sıkıntıları, kayıpları ve köylerin mal varlıklarının belediyelere geçirilip ve köy mallarının satılmasına kadar yol açan bu ucube yasayı yumuşatarak farklı avantajlar varmış gibi düzeltip tekrar kamuoyu gündemine taşıyacaklar. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Millet için yapılan iyi şeylerin tamamının yanındayız. Bütün iyi hizmetlerin yanındayız. Fakat kalkıp kendilerinin bu noktada başlatmış oldukları hataları şimdi bu hataları başkası yapmış gibi, kanunu başkası çıkarmış gibi algı yaratarak siyasi rant elde etmelerine de izin vermeyeceğiz. Çünkü bu çıkarılan Büyükşehir Yasası ile ilçe belediyelerinin halka hizmet götürürken kullanmış oldukları kaynaklar konusunda nasıl kesintiye gittiğini biliyoruz. İlçe belediyelerinin bu noktada gelirlerinin düşmesinden dolayı hizmet götürme anlamında nasıl sıkıntıya düştüklerini ve maaş ödeyemeyecek noktaya geldiklerini biz biliyoruz. Kamuoyu da biliyor. Şimdi artık yanlıştan dönecekler. Dönsünler çünkü bu işin sürdürülebilir bir yanı yok. Biran önce bu Büyükşehir Yasası ile yaşanan dezavantajlı ortamın kaldırılması gerekiyor. O yüzden kendi yaratmış oldukları bozuk düzeni düzeltme konusunda ne gerekiyorsa yapmaları gerekiyor."

Haber Videosu


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık